Útnyilvántartás blog - tapasztalatok útnyilvántartással, kiküldetési rendelvénnyel, cégautóadóval

Hogyan írjunk olyan útnyilvántartást ami megfelel az APEH elvárásainak, úgy, hogy nekünk se menjen rá a hétvégénk? Tippek, trükkök, információk azoknak, akiknek már meggyűlt a bajuk ezzel, és szeretnének végleg megszabadulni a gyötrelemtől! - közérthetően, emészthető formában.


Útnyilvántartás
Útnyilvántartás, kiküldetési rendelvény






Stratégiai partnerünk:


Rendszergazda szolgáltatások Budapest

MiniCRM Értékesítési CRM Rendszer


"A kulcsszó: Google AdWords!" oktatóanyag

Hasonló bejegyzések

Ajánlom figyelmedbe

"Szerintem egy jól felépített útnyilvántartó program, jó marketinggel - nehéz nem ezt választani! Külön öröm, hogy APEH által elfogadott, innentõl kezdve már csak a felhasználókon múlik, hogy milyen "minõségû" útnyilvántartást készítenek."
Hornyák István
ügyvezetõ
Zaba Bt.

"Az elég biztosnak látszott, hogy a program jó, de jó ideig másképp - manuálisan, majd egy másik útnyilvántartó programmal oldottam meg a feladatot. Az idei változások követése, megbeszélése a fórumon arról gyõzött meg, hogy bízhatok az útnyilvántartásban és a kínált cégautóadó kezelésben. Bízom abban, hogy az Apeh minden elvárását teljesíti a program, ami egyébként a partnerek felvitelében, adatok karbantartásában jól fölépített, a beállítható paraméterekkel, háttér adatokkal és ráadásul digitális térképpel könnyen kezelhetõ."
Pucsek László
ügyvezetõ
Beráter 05 Kft.

"Nekem elsõsorban az tetszett meg, hogy "beépített térkép van, így nem nekem kell kiszámolgatnom Budapesten belül a megtett km-eket. Így visszamenõleg is pillanatok alatt elkészítettem az útnyilvántartást. Az értekesítõ szolgálatkész volt, udvarias, türelmesen válaszolt minden, akár az új cégautóadóval kapcsolatos sokadszorra is feltett kérdésünkre."
Kissné Bárdos Emõke
irodavezetõ
NeoCon Kft.

"Az útnyilvántartó program készítõi jól ismerik a cégautóadó törvényi szabályozását, a program foglalkozik az elszámolás során elõforduló szinte valamennyi problémával. Az általunk átadott APEH vizsgálati lezáró jegyzõkönyv sem vet fel többféle problémát."
Nagy Sándor
Fõmérnök
Mahíd 2000 Rt.

"Valóban idõt spórolok meg, ez számomra mindennél fontosabb. A digitális térkép kiváló, részletes. A program megbízható, kezelhetõ, egyszerû, idõt spórolok meg vele az útnyilvántartás vagy kiküldetési rendelvény elkészítésénél."
Csóré Krisztina
Kereskedelmi asszisztens
Vivaco Kft.

"Az útnyilvántartó program egyszerûen, könnyen kezelhetõ. Rengeteg idõt, munkaerõ ráfordítást lehet vele megspórolni."
Szabó Attila
Létesítmény mérnök
Klímagépész Kft.

Kezdőlap

2008 június 2., hétfő

Hogyan lehet a 4-es verzióból az 5-ösbe exportálni az adatokat?

Mivel az új verzióban található integrált térkép az egész ország területén házszám részletességű, más rendszerben dolgozik benne a program, teljesen más számítási metódus tartozik hozzá!

Ennek okán a két verzió sajnos nem átjárható, mivel szinte minden művelet partnerekhez van kötve! A tankolások és egyéb adatok szintén partnerekhez vannak kötve, tehát ez sem oldható meg hiba nélkül, ezért nem is fejlesztettünk ez irányban, emiatt nem lehet átvinni az összes adatot az új verzióba, csak a partner-adatbázist lehet a lent leírtak alapján átmenteni. 

Az alábbiakban olvashat a célállomások új programba történő átviteli lehetőségéről:

A 4-es program legújabb, v4.7.0.58-as verziójában már lehetőség van a térképen rögzített adatok oly módú exportálására, hogy az az 5-ös verzió számára nagy pontossággal importálható!

A megoldáshoz kérem frissítse a 4-es programot a Beállítások menüpont Frissítések fülén található Program frissítése gombbal! Ezt követően a Távolságok menüpontban megjelenik egy CSV Export gomb, melynek megnyomásával létrejön az 5-ös verzió számára könnyedén importálható partner adatbázis (C:\RoadRecord\RRCSV mappában fogja megtalálni).

Ez a funkció is csak egy segítség, a Magellánban feltöltött adatok más tematika alapján vannak rögzítve (egy sorban az összes címadat). Igyekeztek a fejlesztők egy olyan export-lehetőséget létrehozni, amely szét tudja bontani a címadatokat az 5-ös verzió számára megfelelő, oszlopos elrendezésre, de adódhat olyan eset is, amikor ez a bevitt adatok alapján nem lehetséges, ezért manuális javításra, rögzítésre is készülni kell!

A másik lehetőség, hogy egy meglévő excel-partnercímlistából importálja be az adatokat a felhasználói kézikönyvebn leírtak szerint!

A nagyobb hatékonyság érdekében kérem töltse le az 5-ös program oktatóvideóját és a felhasználói kézikönyvet!

1 Hozzászólás a “Hogyan lehet a 4-es verzióból az 5-ösbe exportálni az adatokat?” témához

  1. Fábián János Írta:

    Szervusztok!

    Építő jelleggel szeretném megjegyezni, hogy a weboldalon történő navigálást bonyolultnak találom! (bár lehet hogy csak az én képességeimet haladja meg!)
    A nyitó oldalon nem találom a bal oldali főmenüt. A lap alján levő menüre kell menni, hogy valahol találjak főmenüs oldalt, majd ott „BLOG” –ot. Ezek után a BLOG-on belüli áttekinthetőség sem ment elsőre, hogy megtaláljam a 4-es verzióról 5-re történő leírást.
    Abból a szempontból viszont jó, hogy a „google-analytics.com”
    azt látja hogy a látogató rengeteg időt töltött az oldalon. Én viszont bosszankodom!
    Üdv: Fábián János

    Válasz erreReply to this comment

Egyetértesz, tiltakozol? Szólj hozzá!

Értékeld ezt a bejegyzést! 1 Csillag2 Csillag3 Csillag4 Csillag5 Csillag (1 szavazat, átlag: 2 a 5)
Loading ... Loading ...

CAPTCHA kép CAPTCHA Audio
Kép frissítése
FONTOS! A spam-ek elkerülése érdekében írja be a képen látható számot!

HVG Goldenblog 2007 - Üzleti kategória összesített 3. hely